W naszej szkole dzieci zdobywają wiedzę zgodnie z programem nauczania oraz wiedzę rozszerzoną na zajęciach dodatkowych. W szczególności przywiązujemy wagę do nauki języka polskiego, języków obcych, matematyki, przyrody i historii. Dzieci klas IV-VI mają codzienny kontakt z językiem angielskim (5 lekcji w tygodniu), a dzieci młodsze uczą się angielskiego 3 razy w tygodniu. Dodatkowo prowadzone są obowiązkowe zajęcia z języka niemieckiego oraz  zajęcia z języka hiszpańskiego /do wyboru.

Działalność wychowawcza jest zindywidualizowana – poprzez bezpośredni kontakt umacniamy więzi między wszystkimi członkami naszej szkolnej społeczności i staramy się kształtować młodych, świadomych, otwartych na świat ludzi, członków Kościoła Katolickiego i obywateli naszej Ojczyzny.

W naszej szkole wybraliśmy najlepsze programy wychowawczo – dydaktyczne, które umożliwiają realizowanie zarówno tego, co obowiązkowe i cenne w podstawie programowej nauczania, dając równocześnie nieograniczone możliwości realizacji własnych założeń programowych. Ich realizacją zajmuje się starannie dobrana kadra pedagogiczna, twórczo podchodząca do swojej pracy i ściśle współpracująca z rodzicami naszych uczniów.

ZAJĘCIA DODATKOWE:

W szkole prowadzone są różnorodne zajęcia dodatkowe dla uczniów wszystkich klas. Zajęcia odbywają się po godzinach lekcyjnych w czasie świetlicy. Prowadzimy następujące zajęcia:

1. Angielski wyrównawczy

2. Angielski rozszerzony

3. Matematyka wyrównawcza

4. Matematyka rozszerzona

5. Polski wyrównawczy

6. Przyroda konkursowa

7. Informatyka

8. SKS dla chłopców i dziewcząt

9. Basen

10. Plastyka

11. Gra na keybordzie (pianinie)

12. Szachy dla początkujących i zaawansowanych

13. Klub Młodego Odkrywcy

14. Język niemiecki

ŚWIETLICA:

Świetlica szkolna jest otwarta w godzinach 7.15 – 8.00 a po południu od godz. 12.40 do 17.30. W czasie zajęć na świetlicy dzieci mogą odrabiać zadania domowe (tzw. odrabianki), bawią się w sali gimnastycznej przy świetlicy, grają w przeróżne gry i zabawy, ich zajęcia są animowane przez aktywną kadrę świetlicy.

Zapraszamy do świetlicy dzieci zwłaszcza z klas młodszych.

BIBLIOTEKA:

Biblioteka szkolna mieści się na drugim piętrze naszej szkoły. Jest to miejsce przytulne i przyjazne dla wszystkich.
Uczniowie mogą tutaj wypożyczać ciekawe książki, które sami sobie wybierają oraz korzystać z księgozbioru podręcznego i czasopism. Biblioteka posiada bardzo dużo interesujących książek dla dzieci i młodzieży z różnych dziedzin wiedzy.

W bibliotece są oczywiście lektury dla wszystkich klas.

OBIADY:

Codziennie o godzinie 13.30 w szkole serwowane są obiady dla dzieci.© TUR PROJECT s.c.

 

Używamy plików cookie, aby ulepszyć naszą stronę internetową i Twoje doświadczenie podczas korzystania z niej. Pliki cookie wykorzystywane do niezbędnego działania tej strony zostały już ustawione. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk