b_630_379_16777215_00_images_stories_foto_fot.pngPrywatna Szkoła Podstawowa nr 108 im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest ośmioklasową szkołą podstawową. Liczba dzieci w klasach nie przekracza 15 osób, dzięki czemu skutecznie możemy podejmować indywidualną pracę z uczniem, a działalność wychowawcza jest zindywidualizowana. Poprzez bezpośredni kontakt umacniamy więzi między wszystkimi członkami naszej szkolnej społeczności, staramy się kształtować młodych, świadomych, otwartych na świat ludzi, członków Kościoła Katolickiego i obywateli naszej Ojczyzny.

W naszej szkole wybraliśmy najlepsze programy wychowawczo-dydaktyczne, które umożliwiają realizowanie zarówno tego, co obowiązkowe i cenne w podstawie programowej nauczania, dając równocześnie nieograniczone możliwości realizacji własnych założeń programowych. Ich realizacją zajmuje się starannie dobrana kadra pedagogiczna, twórczo podchodząca do swojej pracy i ściśle współpracująca z rodzicami naszych uczniów.

Szczególny nacisk kładziemy na naukę języków (3 godz. tygodniowo w klasach I-III i 5 godz. w klasach IV-VIII). Nie zapominamy również, że przedmiotem chrześcijańskiego wychowania jest cały człowiek; duch złączony z ciałem w jedności natury. Oprócz kół zainteresowań z przedmiotów ścisłych i humanistycznych, proponujemy uczniom zajęcia plastyczno – techniczne, naukę gry na keyboardzie, język niemiecki, SKS, warsztaty, klub małego odkrywcy, zajęcia wyrównawcze i reedukację a raz w tygodniu wyjeżdżamy na basen.

Szkoła katolicka, co oznacza, że nasz program wychowawczy jest oparty na Dekalogu i chrześcijańskich zasadach wychowania dzieci i młodzieży. Szkoła dba też o zdrowe odżywianie swoich uczniów – o godzinie 9:55 jemy wspólnie drugie śniadanie, a o 13.35 proponujemy pyszny, dwudaniowy obiad.

 © TUR PROJECT s.c.

 

Używamy plików cookie, aby ulepszyć naszą stronę internetową i Twoje doświadczenie podczas korzystania z niej. Pliki cookie wykorzystywane do niezbędnego działania tej strony zostały już ustawione. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk